تاریخچه کاشت ناخن

تاریخچه کاشت ناخن

در سال 1954 میلادی یک دندانپزشک در ایالات متحده آمریکا اولین نمونه از ناخن مصنوعی را در مطب خود ساخت. فرد اسلاک FRED SLACK هنگام کار کردن در مطب خود روی یک مدل دندان مصنوعی با دستگاه تراش دندان به ناخن دست خود آسیب زد و باعث از بین رفتن ناخن دستش شد.

فرد توانست با استفاده از یک تکه فلز و استفاده از همان دستگاه تراش دندان ناخن فلزی نازکی برای خود بتراشد. به همین ترتیب اولین مدل ناخن مصنوعی در مطب یک دندانپزشک ساخته شد. چندی بعد به کمک برادرش تام اولین کارگاه ساخت ناخن مصنوعی را تاسیس کرد.

اگر کمی دقت کنیم امروزه هم بسیاری از لوازم و دستگاه های کاشت ناخن مصنوعی در سالن های آرایشی شبیه به دستگاه های دندانپزشکی هستند که از همان مطب دندانپزشکی سرچشمه گرفته اند.

آنها با استفاده از نوعی پلیمر که در ساخت تیوپ خمیردندان به کار می رود، اولین سری ناخن های مصنوعی را تولید کردند. استفاده از این مواد به دلیل خاصیت انعطاف پذیری این ماده و شکل گیری آن بود که در آن زمان بهترین ماده برای تولید ناخن مصنوعی بود.

اضافه کردن نظر

Gridlove

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

خبرنامه ایمیلی

برای مشترک شدن و دریافت جدید ترین اخبار و مطالب ما ایمیل خود را وارد کنید.